ЗCУ kpuюmь вigcmynaючux pociян, aлe бumвu зa Xepcoн щe нe бyлo. CШA nonepeguлu npo нeбeзneky

Армія Росії вже почала залишати регіон з боями і йти на “заздалегідь підготовлені позиції на лівому березі, щоб зберегти боєздатність з’єднань”.

Про це йдеться у новому звіті американського інституту Вивчення війни, пише Politeka.net.

“Битва за Херсон не закінчена, але російські війська увійшли до її нової фази: вони віддають пріоритет відступу своїх військ через річку зі збереженням боєздатності та затримки українських військ, але не намагаються зупинити український наступ повністю”, – йдеться у зведенні.

При цьому аналітики впевнені, що Україна, ймовірно, зуміла виконати головне завдання своєї кампанії в Херсоні: за допомогою ізоляції російських військ змусити їх самостійно відступити на інший берег Дніпра навіть без масштабного наземного наступу, який би потребував великих жертв.

На думку експертів, відступ “навряд чи є пасткою, покликаною заманити українські війська і змусити їх вступити бої біля Херсона, що загрожують жертвами”.

“Російські командири, безумовно, спробують уповільнити український наступ, щоб підтримати впорядкований відступ, і вони можуть залишити деякі сили в Херсоні, щоб затримати ЗСУ. Але ці бої будуть покликані забезпечити відступ якомога більшої кількості російських з’єднань із збереженням боєздатності”, – вважають експерти.

У свою чергу український політолог і військовослужбовець, який зараз воює на херсонському напрямку, Кирило Сазонов, зазначив, що ситуація окупантів після відходу за Дніпро не стає спокійною та безхмарною.

«Якщо наша арта вже прострілює плацдарм на правому березі, Хаймарси можуть дедалі активніше працювати лівим. Вже цієї ночі в Олешках накрили техніку окупантів, що відступає. І далі таких новин буде лише більше. Спроба Москви пограти у Другу Світову війну сьогодні не заслуговує на особливу повагу. Водна перешкода справді серйозна перешкода для техніки, але не для снарядів, ракет та авіації», – наголосив Сазонов, нагадавши, що є й інші варіанти наступу, наприклад через Енергодар та Мелітополь, де «теж зачекалися ЗСУ».

По карті це все чудово видно, зазначив Сазонов як українським захисникам, так і російським командирам.

Також боєць ЗСУ наголосив, що у самому Херсоні особовий склад противника не йде і готується до оборони.

“Тобто ми не йдемо парадним кроком безлюдними населеними пунктами. Весь плацдарм на правому березі і сам Херсон доведеться відбивати планомірно і жорстко. Зворотний ефект скорочення плацдарму противника – скорочення і лінії фронту. Тобто концентрація ворожих сил зросла, а хороший бетонний бліндаж можна «розібрати» тільки Ескалібуром або прямим попаданням з танка. Бліндажів вони накопали багато. Тобто знову – все це забирає час. Сили. Боєкомплект. І, головне, життя наших бійців. Не забувайте”, – закликав Сазонов українців і акцентував, що ніякого “жесту доброї волі” немає і бути не може.

Тим часом Генштаб ЗСУ оприлюднив нові дані щодо втрат окупантів. Так, минулої доби ЗСУ ліквідували ще 740 загарбників. Таким чином, загальна цифра свідчить про те, що на українській землі загинули вже близько 78 690 окупантів.

Джерело

Поділитися у Facebook: