Якою буде весна? – Березень піднесе чимало сюрпризів

За оцінками Національного управління океанічних й атмосферних досліджень США та Європейського центру середньострокових прогнозів, весна, що наближається, в Україні буде теплою.

Середня температура повітря може бути на 1-2 градуси вищою, ніж у попередні роки.

Така температура в березні та, втім, і в лютому, свідчить про ранній розвиток весняних процесів.

“Проте стратосферне потепління, яке почало розвиватися, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери та сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу. Це зумовлюватиме нестійку погоду, особливо у першій половині весни” – наголосили синоптики.

В гідрометцентрі звернули увагу українців, що цього року була дуже тепла зима, особливо січень.

Середня за місяць температура повітря в січні була на 1-5 градусів вищою за кліматичну норму, а в Прикарпатті та Закарпатті – навіть на 5-6 °С і більше.

“Причиною такої аномально теплої погоди стала зміна клімату, зумовлена людською діяльністю, та особливості атмосферної циркуляції, які спостерігалися в північній півкулі. До таких процесів належить насамперед Південне коливання, яке вже третій рік поспіль перебуває у негативній фазі – Ла-Нінья та впливає на погоду багатьох регіонів, і України також” – повідомляють метеорологи Українського гідрометцентру.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]