“Я зараз тихесенько в ліс піду” – ДБР і МВС сперечаються, хто прикривав Трухіна (відео)

Олександра Трухіна виключили з партії “Слуга народу” після публікації відео патрульних зі скандальної ДТП за участю політика у серпні 2021 року.

“Слуга” Трухін аа відео нардеп переконує поліцію, що не він був за кермом, пропонує “тихенько піти” з місця аварії та “віддячити” правоохоронцям.

Протягом п’яти місяців ДБР так і не оприлюднило результатів експертиз і не сказало, хто саме був за кермом автомобіля Audi.

Відео моменту ДТП слідчим знайти також не вдалося. Але сам політик публічно не заперечував того факту, що за кермом перебував саме він. За нього це робили соратники по партії, які всіляко намагалися вигородити свого колегу.

За словами голови партії “Слуга народу” Олени Шуляк, Трухін у розмові з нею сказав, що не був за кермом автомобіля у момент події.

“Я щойно говорила з Олександром. Він каже, що не був за кермом” – розповіла вона в інтерв’ю.

На її думку, в історії з ДТП за участю Трухіна “дуже багато домислів або, точніше, вільного трактування”.

На запитання, чому нардеп публічно не сказав, що не був за кермом, Шуляк відповіла: “Я не знаю”.

“Можливо, менеджери, які ведуть його комунікації, або піарники рекомендують дотримуватися саме такої стратегії, але ж це особиста справа кожного. Ми всі по-різному комунікуємо, іноді не дуже вдало…” – говорила вона.

А ось що Трухін сказав журналістам у кулуарах парламенту: “Я можу сказати, що я не був п’яний. Я зі свого боку жодної провини не відчуваю”. Також він стверджував, що водії всіх машин на місці пройшли тест і “в жодного показники алкоголю в крові не перевищували норму”.

ДТП за участю нардепа коментував навіть президент Володимир Зеленський.

Виходячи зі слів глави держави, він на той момент сумнівався, що за кермом машини сидів член партії “Слуга народу”.

“Десь читаю, якісь ЗМІ запитують. Була ДТП, нічого тут страшного немає. Не хочу звертати на це великої уваги… Я знаю, що була експертиза… Є відео, я так розумію. Частково відео говорить про те, що його за кермом не було” – наголосив він.

“Я зараз тихесенько в ліс піду”

На опублікованих відео з нагрудних камер патрульних, які перебували на місці ДТП, Трухін намагається домовитися з правоохоронцем, щоб він дав йому поїхати: “Ми потім знайдемося, і я тобі віддячу”.

Цю розмову підтвердив поліцейський Сергій Петрик, який приїхав туди одним із перших та фіксував аварію.

За словами останнього, нардеп мав ознаки алкогольного сп’яніння, проте він відмовився пройти тест на “Драгері”.

“У нього духан, і у цього духан, і в тих двох духан. Усі готові” – каже патрульний.

Трухін неодноразово намагався залишити місце події, пояснюючи, що йому треба встигнути на урочисті заходи.

“Давай я тихенько зараз у ліс піду. Я з Денисом поговорю. З Монастирським… Ось ця людина, яка ледве рухається, – це мій кент! Жодних претензій не буде” – сказав політик.

Патрульний також розповів, що нардеп пропонував вирішити ситуацію грошима:

“Хлопці, принесіть мені сумку з багажника. Там стоїть звичайна спортивна сумка. Там 150 тисяч, і я пішов”.

За словами свідків, Трухін (чоловік у піджаку) перебував за кермом. Від написання пояснень політик відмовився, бо нібито “прокинувся, коли вже все сталося”, а писати не може через те, що “руки тремтять”.

Водночас на відео видно, як депутат шукає нібито свої окуляри на передніх сидіннях.

ДБР та МВС сперечаються, хто прикривав Трухіна

Після публікації відео і колеги Трухіна по партії, і правоохоронні органи різко змінили свою позицію. Так, Олена Шуляк повідомила про виключення нардепа із партії.

А голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія ініціював позачергове засідання Ради, на якому заслухають доповіді міністра внутрішніх справ, генпрокурора та голови ДБР. Тема – кримінальні справи нардепів.

У пресслужбі МВС заперечують, що Трухін намагався “домовитися” з головою відомства Денисом Монастирським.

А відповідальність за розслідування там переклали на ДБР.

“Наголошуємо, що всі спроби представляти суть справи так, що народний депутат Трухін нібито намагався “домовитися” з міністром внутрішніх справ України, не відповідають дійсності” – йдеться у заяві.

У самому Держбюро стверджують, що допитували поліцейського, який першим приїхав на ДТП, але він нібито не надав слідчим інформацію, яку надав журналістам.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]