Вu розyмієтe, щo війнu у нaс не бyло б, яkбu свiт пoчув Уkраїну з 2014 роkу. – Кyлeба

Багато країн Заходу довгий час вважали, що зуміють “утримати Росію під контролем”. Якби вони вірили Україні більше, то повномасштабної війни, розв’язаної Кремлем, могло б і не бути.

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив: партнери нашої країни “теж проходять свій шлях”, адже в них цілі покоління політиків зростали в певній системі координат.

“І одного дня треба визнати: все, що ви думаєте про Росію, це помилка. Вони нам не вірили. Якби з 2014 року світ слухав Україну більше – я не кажу повністю, просто більше слухали Україну, – не було б війни”. Усі вважали себе дуже розумними й були переконані, що вони точно зможуть утримати Росію під контролем”, – сказав Кулеба.

Міністр продовжив: деякі критики говорять про допомогу українцям від Заходу як про “благодійність”.

“Та це не благодійність. Це, по-перше, інвестиція в їхню власну безпеку, безпеку тих, хто дає нам цю зброю. По-друге, це, вибачте, розплата за свої помилки. Якщо ви нас довели до ситуації, коли ми щодня вмираємо в умовах російської агресії, то ваші поставки нам зброї, енергообладнання, підтримка грошима – це ваша компенсація за ці помилки, через які ми опинилися в цій ситуації”, – вважає глава МЗС.

Однак він наголосив: зараз копатися в минулому вже немає сенсу. Потрібно об’єднатися навколо однієї мети – перемоги в цій війні.

Позиція Німеччини, наприклад, частково залишається “питанням рефлексів”. “Це така суміш фантомного болю минулого і спроба посилати сигнали тим частинам своїх товариств, які все ще зберігають якесь особливе ставлення до Росії і вважають, що це все – “тимчасова помилка”. Вони ж – політики – теж повинні грати з різними частинами свого електорату, але це не є критичні речі для нас“, – сказав Кулеба.

 

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]