В українців виступив холодний піт: Якщо у вас немає стажу то чи буде у вас буде пенсія? – Відповіли в Мінсоцполітики

Багатьох українців у передпенсійному віці зараз цікавить таке питання: якщо не буде стажу, то буде пенсія? В Україні ті самі виплати (дорівнюють прожитковому мінімуму) отримують люди, які не працюють, працюють неофіційно або не можуть накопичити необхідні 15 років до виходу на пенсію. Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, що якщо у вас немає стажу чи офіційної роботи, ви можете почати отримувати пенсію.

Якщо у людини є страховий стаж, але права на отримання пенсій недостатньо (менше 15 років), можна розраховувати на мінімальний розмір пенсії. Це пов’язано з прожитковим мінімумом, сьогодні становить 1934 грн.  Раніше вона називалась “соціальною”. Водночас отримувати такі виплати людина почне не в 60 років (як особи з повним стажем), а в 63 роки.

Якщо людина ніде не працювала офіційно (тобто в неї взагалі немає страхового стажу), вона буде отримувати допомогу, а не пенсію. Лазебна зазначає, що вона називається “державна допомога тим людям, які не мають права на пенсію”. Її розмір також прив’язаний до прожиткового мінімуму (1934 грн). Але почати отримувати її можна лише з 65-річного віку.

Варто звернути увагу, що та категорія населення, яка не працювала взагалі або працювала неофіційно, на якісні програми підвищення розміру допомоги розраховувати не може. Міністерка стверджує: “Зростання там буде дуже маленьке. Це просто мінімальна гарантія. Тому завжди краще йти на повноцінну трудову пенсію”.
Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]