В Україні новий податок на квартири: скільки доведеться платити

 

З 1 січня 2022 року в Україні буде застосовуватися нова ставка податку з продажу квартир і будинків. Вони створені для того, щоб українці не зловживали законом і не ухилялися від податків, складаючи договори для фізичних осіб. Ці нововведення торкнуться тих, хто продає більше двох об’єктів на рік.

Відповідні роз’яснення опубліковані на офіційному сайті Державної податкової адміністрації Київської області. У відомстві нагадали, що відповідні постанови набули чинності.

Не потрібно сплачувати податок за продаж:

одного будинку, квартири чи кімнати за рік;

земельної ділянки

Важливо при цьому зазначити, що такий об’єкт нерухомості має перебувати у власності платника податків щонайменше три роки. Інакше податок таки доведеться платити. Ця норма не поширюється на нерухомість, яку отримали у спадок.

Якщо ж за рік продати другу квартиру чи будинок, з угоди доведеться сплатити прибутковий податок у розмірі 5%. Починаючи з третього та кожного наступного об’єкта нерухомості, потрібно заплатити звичайну ставку ПДФО – він становить 18%.

Є виняток лише для будинків та квартир, які отримані у спадок. Там ставка податку не змінюється і становить лише 5%. “Дохід, отриманий платником податків від продажів протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів нерухомості у вигляді отриманих у спадок об’єктів нерухомості, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%”, – повідомили у податковій.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]