Україну накриють сильні морози: у Гідрометцентрі уточнили прогноз погоди на тиждень. Карти

В Україну прийшла справжня зима із сильними морозами. Декілька днів поспіль погода буде класичною для цієї пори року, хоча в деяких регіонах уночі стовпчик термометра може опускатися до -19 градусів.

 

Проте, вже напередодні католицького Різдва погодна ситуація знов може змінитися. Можливий навіть денний “плюс”. Про це в ексклюзивному бліцінтерв’ю розповіла синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха. Далі наводимо її пряму мову.

В Україну йдуть морози до -19 градусів
До нас ідуть морози. Найближчими 3-4 днями температура вночі по Україні буде -7… -14 градусів, в денний час -3… -9 градусів.

У Карпатах та на північному сході України, переважно в Чернігівській, Сумській, Харківській областях, 22-23 грудня вночі може бути навіть -12… -19 градусів, а в денні години -8… -13 градусів.

Тому не треба розслаблятися. Ми вже трохи забули про такі значення температур. У попередні зими їх було зовсім небагато.

Циклон із заходу подолає циклон із Росії

Опадів буде не дуже багато. У вівторок, 21 грудня, в Україні буде часом невеликий сніг, а в наступні дві доби – у середу та четвер – взагалі переважатиме погода без істотних опадів.

Хочу звернути увагу, що опади можуть затриматись на дорогах і подекуди можлива ожеледиця.

Це відбувається за рахунок того, що холод до нас надходить з півночі, його продукує циклон, який розташовується на північний схід від нас, над територією Росії. Відповідно, холод до нас буде заходити. Але з іншого боку, із заходу, буде антициклон. Наступними днями він більше розвертатиметься до нас, тому холод зайде, але фронтальні системи нас не досягнуть.

У середу й четвер (22-23 грудня) очікуються невеликі прояснення, але дуже морозна погода.

На католицьке Різдво може бути “плюс”

Є гарна новина для тих, хто не любить холод. Усе йде до того, що наприкінці тижня знову буде потепління, морози відступлять. Наскільки інтенсивно буде надходити тепло з Атлантики, це вже дізнаємося за кілька днів, але є тенденція до потепління, можливо, навіть до плюсових значень.

На вихідні можливі й опади. Якщо у нас іде зміна погоди, це завжди супроводжується опадами. Наприклад, уже в п’ятницю, 24 грудня, фронтальна система може принести в Київ опади, але й послаблення морозів.

Таким чином, на католицьке Різдво можливо послаблення морозів та чергова порція опадів з південного заходу. Поки що у вигляді снігу й мокрого снігу.

На Новий рік можуть повернутися морози

На Новий рік поки що не будемо загадувати. Але знову може бути чергове похолодання. Такі синоптичні періоди тривають по 4-5 днів, коли домінує один певний процес. Таким чином, якщо наприкінці цього тижня – на початку наступного буде потепління, потім знов може бути похолодання.

Погода на кожен день тижня від Укргідрометцентру
Український гідрометцентр оприлюднив погодні карти на період до п’ятниці, 24 грудня, включно.

У вівторок, 21 грудня, там прогнозують посилення морозів на всій території України. Температурний мінімум на рівні -13 градусів очікується на Сумщині, -12 градусів на Чернігівщині, -11 градусів на Харківщині та Полтавщині. Майже всю країну накриє невеликий сніг.

У середу, 22 грудня, морози ще більше посиляться. На півночі та сході нічні показники можуть сягати -16… -18 градусів, на заході та в центрі -13 градусів, на півдні -11 градусів. Водночас опади припиняться, час від часу виглядатиме сонце.

У четвер, 23 грудня, температура підвищиться на 1-2 градуси, а на заході очікується невеликий сніг і суттєвіше потепління. На решті території, окрім півдня, зберігатимуться доволі низькі значення нічних температур – до -16 градусів. На півдні до -8 градусів.

У п’ятницю, 24 грудня, опадів знову не передбачається, над країною встановиться малохмарна погода. На сході можливі нічні морози до -17 градусів, у центрі -12, на заході -8, на півдні -9 градусів.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]