Тиждень лікували вдома: у Львові в лікарні померла 8-річна дівчинка, медики назвали ймовірну причину

У Львові медики не змогли врятувати 8-річну дівчинку із Червонограда з підозрою на менінгококову інфекцію. Вона померла в суботу, 18 грудня, у Львівській обласній інфекційній лікарні.

Дівчинка була ученицею 2-го класу Червоноградської загальноосвітньої школи №12.

Зазначається, що дівчинку з високою температурою близько тижня лікували вдома. До медиків її привезли у п’ятницю, 17 грудня, після обіду. Стан дитини на той момент був дуже важким.

Виконувач обов’язків завідувача відділення інтенсивної терапії Володимир Красильников уточнив, що дівчинка була практично без тиску, із синюшними шкірними покривами, висипом на тілі, дихальною та серцево-судинною недостатністю.

Проте діагноз менінгококова інфекція поки що залишається під питанням. За словами лікаря, за цієї інфекції висока температура не тримається так довго. Висипання на тілі дівчинки також не характерне для такого діагнозу. Остаточну причину смерті дитини встановлять після розтину.

Зазначимо, що менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококом. Симптоми зазвичай тяжкі, включають головний біль, нудоту, блювоту, світлобоязнь, порушення свідомості, висипання, недостатність функцій різних внутрішніх органів, шок та дисеміновану внутрішньосудинну коагуляцію.

Більш ніж у 90% випадків менінгококова інфекція протікає у 2 формах: менінгіт та менінгококемія.

За статистикою, 70-80% всіх хворих – це діти. Найбільш схильні до захворювання діти до 5 років. Головний засіб профілактики – вакцинація. Найефективнішим нині лікарі вважають застосування полівалентних вакцин. Вакцинація може бути здійснена як у плановому порядку, так і як екстрений захід – якщо людина перебувала в контакті з хворим на менінгококову інфекцію.

Нагадаємо, у місті Кам’янка Черкаської області померла 5-місячна дівчинка. Вона плакала вночі, потім кашляла, а ближче до ранку перестала дихати. Матір цієї дитини раніше вже позбавляли батьківських прав на старшу дочку. А знайомі розповідають, що жінка любить зловживати алкоголем.

Раніше в житловому будинку в місті Лубни Полтавської області сталася пожежа, внаслідок якої загинула півторарічна дитина. 31-річна мати дівчинки залишила її вдома та пішла до магазину.

 

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]