“Тепер на Швабростан?” – Скандальна блогерка Di.rubens програла суд офіцеру ЗСУ

Солом’янський районний суд Києва відмовив у позові блогерки Таїсії Маламан (Di.rubens) до офіцера ЗСУ Анатолія Штефана та Міністерства оборони.

Суд відмовив й у зустрічному позові.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці юридичної компанії “Міллер”.

Ідеться про уривок відео, в якому дівчина між Україною та Росією обирає останню.

Цей ролик вона назвала сфальсифікованим і вимагала спростування та компенсацію.

Суд звернув увагу, що блогерка є публічною особою, а висловлювання офіцера – оцінним судженням.

“Суд взяв до уваги, що блогерка є публічною особою, і дійшов висновку, що висловлювання Штефана, хоч і зачепили її почуття, однак були висловлені у пристойній формі та у виразах, прийнятих у спілкуванні людей. Окрім того, слова є оцінним судженням про певні події, які не підлягають спростуванню чи доведенню їхньої правдивості” – йдеться в повідомленні.

Зі свого боку Штефан зазначив, що продовжить вважати цю справу не проти нього особисто, а проти ЗСУ та України загалом.

“За цей рік було багато майже аналогічних інформаційних приводів, де особи намагалися просунути у своїх меседжах ідеї “русского міра” – написав він у Facebook.

Чого вимагала блогерка

Маламан хотіла, щоб восьмисекундний ролик, опублікований Штефаном, був визнаний сфальсифікованим.

Також вона вимагала 150 тисяч гривень як компенсацію за моральні страждання та видалення її імені з бази сайту “Миротворець”.

На цьому відео дівчина, відповідаючи на запитання “Росія чи Україна?”, обирає Росію. Ролик називається “Яка твоя улюблена країна?”, а знімали його на Майдані Незалежності – місці, яке є знаковим для українців, на якому вони відстоювали свою свободу та незалежність.

Зустрічний позов

Водночас суд відмовив у зустрічному позові проти блогерки.

У ньому захист офіцера ЗСУ просив суд визнати недостовірним та спростувати відео Маламан, у якому вона називає Штефана “ганьбою української армії”, “фальсифікатором”, “провокатором та шахраєм”.

Також у позові була вимога щодо компенсації за моральну шкоду у розмірі 300 тисяч гривень, які офіцер обіцяв передати на благодійність.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]