США передадуть Україні особливі, доволі рідкісні БМП Bradley M7 Fire Support Team Vehicle

Президент США Джо Байден оголосив під час візиту до Києва про новий пакет допомоги

До нового пакету увійшли особливі М7 ​Bradley ​BFIST – доволі рідкісні БМП навіть для армії США у порівнянні з усіма іншими версіями цієї бойової машини.

Є інформація, що таких всього було випущено лише 55 одиниць.

Повідомляється, що ці ​Bradley ​призначені для ведення далекобійного високоточного вогню.

Попри те, що наразі офіційно детально не розкрито, що увійшло в цей пакет допомоги – ні Білий дім, ні Пентагон не оприлюднювали точного переліку озброєння та військової техніки, одразу кілька джерел повідомили однакову номенклатуру зброї, яка увійшла до нього.

Зокрема, кореспондентка Bloomberg повідомила, що значна частина пакета складається з боєприпасів, до нього також входять Bradley, радари повітряного огляду та ПТРК Javelin – всього допомоги на 460 млн доларів.

Bradley M7 Fire Support Team Vehicle – що це за машина чим вона особлива

Bradley Fire Support Team Vehicle має окремий індекс М7 та скорочену назву BFIST.

Вона по суті не є бойовою машиною, а машиною наведення високоточної зброї та розвідки.

М7 Bradley BFIST була створена у 90-х роках на базі M2A2 Bradley ODS і має цілий ряд особливостей. Зокрема на ній немає ПТРК TOW, а замість неї встановлено лазерний далекомір-підсвітлювач та система виявлення цілей, яка дозволяє працювати на відстані 20 км.

Така дальність є інструментальною, оскільки пряма видимість на місцевості менша.

Також машина оснащена системою позиціювання на основі супутникової навігації та інерціальної системи, разом із лазерним далекоміром це дозволяє максимально точно визначати координаті цілі та передавати їх для ураження артилерією.

М7 Bradley BFIST також може підсвічувати цілі для ударів боєприпасами з лазерною системою наведення.

Тобто головним завданням цієї машини є не транспортування бійців та їх вогнева підтримка, а саме наведення артилерії безпосередньо у бойових порядках.

 

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]