Щойно стало відомо! Зеленський подав до Верховної ради п’ять законопроектів щодо подвійного громадянства: подробиці

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної ради п’ять законопроектів щодо подвійного громадянства. Планується встановити кримінальну відповідальність за умисне приховування підданства іноземної держави. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на сайт парламенту.

«Таким чином ми врегулюємо питання, які стосуються подвійного громадянства», — цитує Зеленського його прес-служба.

Проект змін до закону про громадянство України
Проектом №6368 пропонується актуалізація положень законодавства у сфері громадянства, зокрема підстав і порядку набуття та припинення громадянства України.

Закон передбачає набуття громадянства України за територіальним походженням. Зокрема, це право надається у випадку, якщо особа (іноземець або особа без громадянства), яка сама чи хоча б один із її батьків або її дід чи баба, або її рідні народилися до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України. Також це право розповсюджується на територію УНР.

Водночас, за законопроектом, якщо громадянин України набув громадянство іноземної держави, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Обмеження для громадян з подвійним громадянством
Проектом №6369 пропонуються обмеження для громадян України, які мають громадянство іноземної держави, бути членами політичних партій, виборчих комісій, мати доступ до державної таємниці, бути керівниками на об’єктах державної власності, що мають стратегічне значення, перебувати на посадах, пов’язаних з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування. Документом встановлюється обов’язок декларувати друге громадянство для претендентів на ці посади.

Заборона подвійного громадянства для митників
Проектом №6370 пропонується норма, згідно з якою на службу до митних органів не можуть бути прийняті особи, які мають громадянство іноземної держави.

Заборона подвійного громадянства для суддів
Проектом №6371 пропонується норма, згідно з якою особи з подвійним громадянством не можуть бути суддями, присяжними та членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Покарання за подвійне громадянства для чиновників
Проектом №6372 пропонується внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу.

Неподання суб’єктом декларування декларації про наявність (відсутність) громадянства іноземної держави тягне за собою накладення штрафу від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1360 гривень) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей про наявність (відсутність) громадянства іноземної держави (іноземних держав) карається штрафом від 4 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 68 до 85 тисяч гривень) або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Норми цього законопроекту стосуються осіб, які претендують на посади публічної служби, планують стати членами політичної партії, виборчої комісії/комісії з референдуму, офіційними спостерігачами на виборах та референдумах, хочуть оформити доступ до державної таємниці, бути керівниками на стратегічних об’єктах державної власності.

Відзначимо, восени 2021 року 48% українців взагалі не підтримують ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні. Водночас 24% висловлюються за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запропонував запровадити подвійне громадянство. Він заявив, що це питання важливе для українців, які мешкають у США, Канаді та ЄС. За його словами, у світі 65 млн українців.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]