Щойно стало відомо! У небі над Києвом помітили літаки НАТО: ось що відомо на цю хвилину

Над Києвом та іншими містами України пролітали розвідники НАТО. Boeing RC-135W і Boeing E-8C були знайдені в небі в середу, 5 січня.

Один літак ВПС США вилетів з Англії, а другий з Німеччини. Про це свідчать дані загальнодоступного мережевого сервісу, який дозволяє стежити за положенням літака в режимі реального часу.

За даними радарів, Boeing RC-135W з позивним JAKE 11 пролетів над Києвом, а потім спостерігав за ситуацією на півдні України, згідно з картою, він повернувся до Великобританії.

При цьому Boeing E-8C пролетів над українською столицею, а потім і над Полтавською областю, пролетівши кілька кіл на кордоні Дніпропетровської та Донецької областей.

Зверніть увагу, що Boeing RC-135 — це серія великих американських стратегічних розвідувальних літаків, які експлуатуються американськими та британськими військами. Вони служили в 1960-х роках і використовувалися у війнах у В’єтнамі, Югославії та Іраку, а також в операціях в Лівії та Панамі.

Під час холодної війни ці літаки відслідковували радянські сили протиповітряної оборони та запускали радянські міжконтинентальні ракети.

Модифікований Rivet Joint оснащений набором датчиків для виявлення, ідентифікації та визначення місця сигналу в електромагнітному спектрі. Корабель може вмістити до 30 осіб, включаючи членів екіпажу, офіцерів радіоелектронної боротьби, персонал розвідки та технічний персонал.

Зі свого боку, літак-розвідник E-8C може захоплювати наземні цілі: живу силу та військову техніку. Він оснащений автомобільною антеною, яка дозволяє переглядати близько 50 000 квадратних кілометрів на хвилину.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]