“росія тривалий час буде нестабільною, і НАТО треба бути готовим до різних сценаріїв” – обраний президент Чехії

Петр Павел, президент Чехії, не вірить у швидке “прозріння” на росії і її розворот до налагодження нормальних відносин зі світом.


“Можуть виникнути різноманітні сценарії внутрішньої боротьби за владу на росії після того, як путін піде.

Можливо, новий лідер буде більш налаштований на відновлення діалогу та співпраці. Або це буде хтось потенційно ще гірший за путіна.

Важко вгадати, однак вважаю, росія буде нестабільною тривалий час, враховуючи кількість структурних проблем в їх економіці та суспільстві.

Тож з такою реальністю доведеться жити. І тому для всіх нас важливо бути готовими до тісної співпраці та мати план, як нам бути з різними варіантами” – зазначив Павел.

Президент Чехії також поясним свої слова, які були сказані на Мюнхенській безпековій конференції про те, що дестабілізація та розпад рф – не найкращий сценарій для Заходу, адже з кимось на росії потім потрібно буде вести діалог.

“Ймовірно, найкращим сценарієм була ситуація, коли б росія усвідомила, що вона не може виграти війну. Що у них немає іншого виходу, окрім як вести переговори, тому що вони перебувають у настільки кепській економічній ситуації, що їм потрібно відновити принаймні якісь зв’язки з довколишнім світом. Не лише з Китаєм, а й з європейськими країнами. Це був би, мабуть, найкращий можливий сценарій. Тоді ми могли б почати говорити про можливі шляхи покращення відносин” – зазначив Павел.

При цьому він визнав, що зараз сподіватися на цей “найкращий сценарій” не дуже реалістично.

“Нинішнє керівництво покладає провину за війну в Україні на Захід. Вони не бачать жодної помилки зі свого боку. Коли я кажу “вони”, маю на увазі не лише керівництво росії, але й переважну більшість росіян, яка переконана, що вони є останньою святинею християнських цінностей і повинні захистити їх від декадентського Заходу. Це дивна установка для будь-яких відносин. Тому гадаю, ймовірно, з’являться й інші варіанти, які будуть більш реалістичними. І один з них полягає в тому, що на росії буде подібне нове керівництво – якщо не путін, то хтось такого ж штибу. І тоді, ймовірно, протистояння з рф нам залишиться на роки вперед” – заявив Петр Павел.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]