“Раkетu збuватuмуть нaд терuторією PФ”, – Юрiй Швeць пpo “вuрiшeне” пuтaння з Patriot

Юрій Швець заявив, що питання із ЗРК Patriot практично вирішене: Україна отримає американські системи ППО і збиватиме ракети, можливо, навіть на території РФ.

Американський політичний діяч, журналіст та колишній радянський розвідник Юрій Швець прокоментував ситуацію із передачею Україні систем ППО Patriot. За його словами, питання про постачання американських ЗРК вже практично вирішене, але знадобиться ще якийсь час на підготовку українського персоналу. Про це експерт заявив в інтерв’ю Дмитру Гордону, яке можна переглянути на YouTube-каналі “В гостях у Гордона”.

Як зазначив Швець, для керування однією батареєю Patriot потрібно 90 людей. І найтриваліший процес – це підготовка техніків, обслуговуючого персоналу, тому що для цього потрібні не знання, а навички, а навички вимагають часу.

“Треба розуміти, що Patriot – це стратегічний крок уперед. Це ескалація, якої я не міг собі уявити. Чому? Тому що, як кажуть американські аналітики, які працюють із Пентагоном, система Patriot збиватиме ворожі ракети не над Києвом, не над Дніпром” “А на підльоті, бажано ще на російській території. Тобто практично з розгортанням цих систем війна з агресором переводиться вже в повітряний простір РФ”, – зазначив політик.

 

Також Юрій Швець зазначив, що на початковому етапі будуть присутні американські військовослужбовці, тому що найтаємніше в цій системі (саме тому її довго не постачали) – це те, що вона є інтегрованою частиною цілої мережі таких самих систем у Європі, країнах НАТО.

 

“Вона замкнута на системи виявлення, частина з яких – це натовські літаки Awacs, які стежитимуть за російською територією. Ось що найтаємніше. Це дуже серйозна ескалація, і американці пішли на неї, перш за все, з гуманітарних міркувань. Тому що тактика , за допомогою якої Путін збирається виграти війну (удари по житлових кварталах, інфраструктурі), не може бути байдуже сприйнята західною цивілізацією”, – пояснив експерт.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]