Покращення! Пенсії в Україні отримають не всі 60-річні: уже скоро правила кардинально змінять

В Україні з січня 2022-го посилять вимоги для виходу на пенсію в 60 років. Замість 28 років потрібно буде мати щонайменше 29 років стажу. Ті, хто не виконає цих вимог, повинні працювати до 63 або 65 років. Другий варіант – купити стаж.

Це випливає із закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Варто зазначити, що і на цьому посилення вимог не зупиниться. Вже з 2023-го потрібно мати щонайменше 30 років стажу. Упродовж найближчих років норма збільшиться до 35 років стажу.

Що робити, якщо не вистачає стажу?

Якщо в 2022-му вам виповнюється 60 років і є всього лише 28 років стажу, то один рік, якого бракує, можна докупити. Для цього потрібно добровільно за кожен місяць заплатити 44% від мінімальної зарплати (наразі це 2860 грн).

Без цього протягом найближчих трьох років пенсії не буде. Наприклад, навіть якщо ви заробили на мінімальну виплату і її розмір не змінюватиметься, то за найближчі три роки можна отримати більше 116 тис. грн. А заплатити за брак стажу потрібно всього 34,3 тис. грн.

Зазначимо, на зростання вимог щодо стажу також мають звернути увагу і українці, які працюють. Ті, хто неофіційно працевлаштований, також ризикує зіткнутися зі схожою проблемою.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]