Поганий сценарій! Російські “миротворці” заходять в Казахстан: Клімкін пояснив гру Токаєва

Участь Росії в придушенні протестів у Казахстані є спробою президента Кассіма-Жомарта Токаєва зіграти у свою гру. Майбутнє протестів залежить від багатьох факторів.

Таку думку висловив міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ексклюзивному коментарі, опублікованому у 2014-2019 роках. «Я вважаю, що це свідомий крок Токаєва. Він все ще може контролювати ситуацію в країні» – написав дипломат.

“Для нього дуже важливо, щоб Росія не грала на підвищення ставок на тлі протестів в Казахстані. Йому потрібно, щоб Росія була в його грі, а не гралася у свою” – сказав він.

За словами Клімкіна, зараз у Казахстані відбувається перезавантаження владної еліти, і це може бути «геополітичне перепозиціонування Казахстану», «це геополітична гра – Росія і Китай». «Тому для Токаєва дуже важливо довести, що те, що відбувається, не наблизить Казахстан до Китаю».

За словами дипломата, запрошення в країну російських «миротворців» — це не стільки реальний спосіб придушення протестів, скільки політичний жест.

Говорячи про долю протестів у Казахстані, він зауважив, що вона залежатиме від кількох чинників, зокрема, від того, чи з’являться реальні лідери і “притомні вимоги”.

“Я думаю, що керівництво Казахстану знайде можливість говорити з значною кількістю протестуючих. Там немає виразної ідеології, немає виразних вимог. Поки що там є різні угрупування, там є багато емоцій”, – констатував він.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]