“Нехай тільки спробують!” У Японії заявили, що відповідь на наступ Кремля на Україну буде “рішучою”

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент США Джо Байден вирішили продовжити тісну співпрацю, щоб запобігти вторгненню Росії в Україну. Сторони підтвердили, що працюватимуть зі своїми союзниками та партнерами над пошуком способів «жорстко реагувати на будь-який акт агресії» у бік української держави.

Як повідомляє Reuters, домовленість було досягнуто під час переговорів політиків у режимі відеоконференції 21 січня. Російська Федерація негативно відреагувала на них як «спробу погрожувати» і попередила японців про наслідки.

Зазначається, що 80-хвилинна віртуальна бесіда Байдена та Кісіди була їхньою першою офіційною зустріччю на найвищому рівні. Американський лідер повідомив японському прем’єру про свій намір вирушити до Японії наприкінці весни, коли азіатська країна планує провести у себе зустріч “четвірки” – очільників країн Індо-Тихоокеанського регіону, яка також включає Австралію та Індію.

Обидва політики підтвердили намір двох країн працювати разом для створення миру без ядерної зброї. А на посилення напруженості через нарощування військової могутності РФ біля кордонів з Україною Байден і Кісіда також зобов’язалися тісно співпрацювати, аби стримати російську агресію проти сусідньої держави.

Згодом офіційний представник США у коментарі ЗМІ наголосив, що, на його думку, Вашингтон і Токіо “дуже близькі до викликів, які Росія ставить перед Україною”. За його словами, японський лідер ясно дав зрозуміти, що його країна “повністю підтримуватиме” Штати в цьому питанні.

Але на запитання, чи приєднається Японія до Америки у накладенні санкцій проти Москви у разі вторгнення, Кісіда відповів: “Ми не вдавалися до подробиць можливих кроків, які будуть вжиті у разі, якщо побачимо ці потенційні російські дії”.

На такі домовленості негативно відреагували у посольстві Росії в Японії. Їх сприйняли як “спроби погрожувати РФ” у контексті ситуації довкола України “якимись сильними діями”, які будуть скоординовані зі США та іншими партнерами. У відомстві заявили, що все це є “неприйнятним, безглуздим і контрпродуктивним для атмосфери російсько-японських відносин”.

“Японська сторона має глибше вчитатися у суть російських ініціатив щодо взаємних гарантій безпеки зі США й НАТО. А також неупереджено оцінити агресивну діяльність Північноатлантичного альянсу щодо його розширення на Схід впритул до кордонів Росії та військового освоєння території сусідньої України”, – йдеться у повідомленні посольства на сторінці у Facebook..

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]