“Ми ніколи не здамося, ми будемо бuтuся!”: Блискуче звернення Порошенка – так мав би говорити діючий президент

Блискуче звернення Порошенка – так мав би говорити діючий президент. Петро Олексійович процитував Черчілля у відповідь на загрозу Росії:
“Ми будемо битися на узбережжях, ми будемо битися в портах, на суші, ми будемо битися в полях і на вулицях, ми будемо битися на пагорбах; ми ніколи не здамося”.
П’ятий президент вважає, що теперішня влада зобов’язана подати чіткі сигнали до Білого дому щодо позиції України:
1. Принцип “Жодних домовленостей про Україну без України” має бути непохитним!
2. Росія не має права вето на вступ України до НАТО та Євросоюзу! Згода Заходу на пропозицію Росії про угоду про не-розширення НАТО на Схід – це була би зрада не лише України, а зречення ключових принципів євроатлантичної спільноти. Це стало би капітуляцією усього демократичного світу перед кремлівським диктатором.
3. Ініціатива Кремля щодо якоїсь там безпеки у Європі не можуть навіть розглядатися до того, поки Росія не поверне під український суверенітет окуповані райони Донбасу і так само обов’язково – Крим. І поки вона сама не повернеться на позиції міжнародного права.
4. Москва має погодитись на відновлення Нормандського формату. Жодних помʼякшень для агресора у виконанні Мінських домовленостей. Принцип “спершу безпека” має бути ключовим і спільним для всіх сторін мирного врегулювання на Донбасі. Слід повернутися до ініціативи розміщення на всій території окупованого Донбасу миротворців ООН відповідно до мандату Ради безпеки ООН з виведенням російських окупаційних військ, техніки та зброї. Забезпечити реальне припинення вогню на Донбасі, повернення полонених та заручників.
Порошенко звернувся до країн НАТО:
1. В дуже близькій перспективі слід на порядок збільшити темпи та обсяги надання Україні військово-технічної підтримки, оборонних озброєнь, засобів протиповітряної та протиракетної оборони, радарів. Нам не потрібні солдати країн-членів НАТО на лінії фронту, як дехто пропонує. Ми маємо добре навчену армію з бойовим досвідом. Але нам треба дуже багато оборонної зброї, щоб себе захистити. Йдеться про програму оборонної допомоги Україні під умовною назвою «лендліз-2».
2. Запровадження превентивних «пекельних санкцій» проти Кремля. І за підготовку повномасштабного вторгнення, і за повзучу анексію з боку Кремля Азово-Керченської акваторії та Чорного моря протягом останніх двох років.
3. Схвалення політичного рішення про надання Україні перспективи членства в ЄС та Плану дій щодо членства в НАТО. Україна в сірій зоні – гарантія постійної безпекової загрози з боку неоімперської Росії.
4. Зупинити Північний потік-2 як фактор крайньої небезпеки для Європи.
5. Посилення підтримки на цілі впровадження демократичних реформ та зміцнення довгострокової стійкості України.
Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]