Мu мусuмо посuлuтu ППО, створuтu рeзeрв та пiдгoтувaтuся дo нoвoгo нaстyпу РФ: Зaлужнuй озвучuв стрaтeгічнi зaвдaння ЗCУ

Трьома основними стратегічними цілями Збройних сил України на нинішньому етапі є утримання рубежів і позицій, накопичення ресурсів та підготовка резервів, зокрема для бойових дій на нових напрямках, а також посилення протиракетної і протиповітряної оборони.

Про це головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав в інтерв’ю виданню The Economist.

“Наступна проблема, яка у нас є, це, перш за все, утримати цю лінію і не втратити більше території. Це важливо. Тому що я знаю, що звільняти її в десять-п’ятнадцять разів важче, ніж не здати. Тож наше завдання зараз — втриматися. Наше завдання – за допомогою наших партнерів дуже чітко відстежувати, що там відбувається, де вони (росіяни. – Ред.) готуються. Це наше стратегічне завдання”, – сказав Залужний.

Друге стратегічне завдання – сформувати резерв та підготуватися до нового наступу Росії, що може статися в лютому, в кращому випадку в березні, а в гіршому – в кінці січня.

 

“Він може початися не на Донбасі, а в напрямку Києва, з напрямку Білорусі, не виключаю і південного напрямку. Ми зробили всі розрахунки — скільки нам потрібно танків, артилерії і так далі. Це те, на чому кожен повинен зараз зосередитися. Хай вибачать мене солдати в окопах, але зараз важливіше зосередитися на накопиченні ресурсів для більш тривалих і важких боїв, які можуть початися наступного року”, – сказав головнокомандувач ЗСУ.

Третє стратегічне завдання пов’язане і з першим (утримання рубежів і позицій), і з другим (накопичення ресурсів) – це протиракетна оборона і протиповітряна оборона, підкреслив Залужний.

“На мою особисту думку, я не енергетичний експерт, але мені здається, що ми на межі. Ми балансуємо на тонкій межі. А якщо (електромережу) зруйнують…тоді починають мерзнути солдатські дружини та діти. І такий сценарій можливий. Який настрій буде у бійців, уявляєте? Чи можна без води, світла, тепла говорити про підготовку резервів для продовження бойових дій?”, – сказав генерал.

 

За його словами, фахівці НАТО володіють ситуацією та знають усе, зокрема й потреби в озброєнні та військовій техніці, до дрібниць.

 

Цензор.НЕТ

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]