“Готові платити 6 тис. євро на місяць” За українських заробітчан боротиметься Великобританія

Польща може втратити лідерство за кількістю залучених українських робітників. Британія втратила частину робітників своїх європейських сусідів через вихід з Євросоюзу і тепер готова забиратити українців на роботу. Якщо розвинені країни вирішували свої проблеми населення через українців, сама Україна вже стикається з нестачею робочої сили.

За даними UBR, велика кількість румунів і болгар покинула Великобританію, що призвело до попиту на українців. За даними Міжнародної організації з міграції, їх (працівників) становить близько 6 мільйонів людей у ​​всьому світі. Це величезний ресурс для економіки будь-якої країни.

Тут варто нагадати, що зовсім нещодавно Великобританія через брак далекобійників зіткнулася з кризою з паливом, його просто не вистачало на заправках. Тепер, щоб не повторити таку ситуацію, водіям готові платити близько 6 тис. євро на місяць (192 тис. грн.).

Мінімальна оплата праці – близько 9-10 євро/година (289-321 грн) – у працівників сільськогосподарської сфери, хоча це майже вдвічі вище за пропозиції з Польщі. При п’ятиденному повному робочому тижні це близько 52 тис. грн на місяць. “Я думаю, що Великобританія цього року стане дуже перспективною, тому що раніше там було неможливо отримати робочу візу. – все робиться дуже просто”, – каже директор кадрового агентства BVS-Job Віталій Беленець.

Також пропонують роботу на м’ясокомбінатах, аграрній сфері. Найчастіше йдеться про вакансії для працівників без вищої освіти. Найпривабливіші пропозиції дістаються місцевим мешканцям.

Скільки насправді заробляють заробітчани та чому трудова міграція – погано для України?

Без офіційного працевлаштування розраховувати на середню заробітну плату не доводиться. Найчастіше українці отримують значно менше. Працювати доводиться із порушенням усіх трудових норм: з одним вихідним на тиждень, по 10-12 годин на день. Селять заробітчан у кімнати по 2-5 осіб.

Часто заробітчанам зовсім не платять, натомість вони стають жертвами несумлінних роботодавців. Крім того, трудова міграція створює проблеми й у самій Україні. Йдеться про брак робочих рук, проблем у сім’ях через тривалу відсутність одного з батьків. Через міграцію відбувається криза на ринку праці. Тоді як Польща, Німеччина, Великобританія вирішують свої проблеми за рахунок українців, в Україну в кращому разі їдуть мігранти з країн третього світу. Дефіцит виник також із робітничими спеціальностями. Знайти слюсаря, кранівника чи машиніста тепер складніше, ніж юриста чи програміста.

З подібною проблемою колись стикалася й сама Польща. До 2004 року, доки сусідня країна не вступила до Євросоюзу, кожен третій її громадянин їхав на роботу до Німеччини. Після цього ситуація змінилася і до 35% поляків почали їхати на роботу до Великобританії (ще до Brexit).

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]