“До відео з бодікамери Петрика мали доступ близько 100 осіб” – ДТП з Трухіним

До відео з нагрудної камери патрульного поліцейського з місця ДТП за участю нардепа “Слуги народу” Олександра Трухіна мали доступ близько сотні поліцейських, визначити, хто саме зняв інформацію із сервера, неможливо.


“Щодо камер. На момент оформлення ДТП працювала справді одна камера… на співробітнику управління патрульної поліції Києва Петрику” – заявив голова Нацполіції Ігор Клименко.

Клименко зазначив, що на момент вчинення ДТП не було інформації про те, чи це є злочин.

“23 серпня, напередодні Дня Незалежності, ми обслуговували іноземні делегації, дуже швидко та старанно намагалися всі ДТП, які були в Києві та передмісті, оформляти, щоб не створювати незручностей для гостей та іноземних делегацій, які прибували з аеропорту “Бориспіль”. Тому інформацію про те, що сталася ДТП на в’їзді до Києва, ми отримали, а про те, що один із можливих фігурантів – народний депутат, ми отримали вже за кілька годин” – розповів Клименко.

За його словами, коли поліцейські прибули на місце ДТП, “усі двері автомобіля були відчинені й учасники ДТП перебували на проїжджій частині або біля неї”.

Голова Нацполіції продовжив, що за процедурою інформацію з бодікамер знімає працівник IT на сервер: “Але тут є один нюанс. Ті камери, які використовували працівники поліції ще до нового року, є малобюджетними, поставлені вони до Нацполіції, зокрема, через міжнародну технічну допомогу ще чотири-п’ять років тому”.

Як він пояснив, із цієї камери технічно можна зняти інформацію: “До серверів має доступ дуже багато працівників поліції. Це й айтішники, і співробітники моніторингу, і співробітники підрозділу адмінпрактики”.

“Що це означає? Що в Києві доступ до цієї інформації мало близько 100 осіб… Логування (записування файлів журналу, які містять інформацію про події в хронологічному порядку. – Ред.) на той момент не було… Тому визначити, хто конкретно зняв інформацію із сервера, на сьогодні неможливо” – заявив Клименко.

Лише у вересні Нацполіція вийшла з пропозицією закупити відеокамери, з яких неможливо зняти інформацію, під логінами зберігаються дані про те, хто завантажив цю інформацію на сервер і зняв її.

“Жоден співробітник поліції, якого було опитано на сьогодні в управлінні патрульної поліції, не може чітко сказати, що тим відео хтось у ті дні цікавився. Це звичайна ДТП” – наголосив голова Нацполіції.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]