Чи можна з “Білим” квитком під час воєнного стану перетнути кордон?

У період воєнного стану особи, які «непридатні до військової служби» та «непридатні до військової служби в мирний час , але не придатні до військової служби у воєнний час» , можуть проходити мобілізацію або бути призваними на службу в тил. Від мобілізації звільняються лише ті громадяни , які мають голоси «білих» за категорією «непридатні до військової служби та зняті з військового обліку».

При прийомі на роботу враховуються особливості стану здоров’я осіб з інвалідністю. Військово-лікарська комісія визначає види послуг і робіт , які протипоказані до призову за віком, спеціальністю, захворюванням тощо.

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом МОУ від 14.08.2008 № 402:

  • Визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до  високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд.
  • Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

В умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть усі громадяни України, окрім громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Серед виключень є чоловіки, які мають:

  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Тобто виїхати за кордон можуть лише громадяни з військовим квитком, в якому визначена  непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Обмежено придатні у воєнний час не можуть виїхати за межі України. Заборона не стосується в`їзду, в`їхати на територію України можна.

Ось такі обмеження під час воєнного стану діють в Україні.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]