“Чого чекати українцям?” – Після закінчення опалювального сезону тарифи на світло змінять

В Україні мають намір змінити тарифи на електрику у бік підвищення.

Це станеться після закінчення опалювального сезону.

Причиною називають необхідність відновлення енергетичної інфраструктури та встановлення “справедливої ціни”.

Тариф на електроенергію для населення не переглядався з 2017 року.

“Були сильні удари по енергетичній інфраструктурі. Втрати від цього обчислюються великою сумою. …І нам потрібно думати, за які кошти відновлювати. Адже війна триває. Окрім міжнародної допомоги, основним джерелом коштів для цього мають стати кошти, закладені у тариф на електроенергію” – повідомив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Костянтин Ущаповський.

При цьому він запевнив: за будь-яких рішень, насамперед враховуватимуться інтереси малозахищених верств населення. Щоб “їх це торкнулося найменше”.

За словами Ущаповського, наразі в уряді разом із Міненерго, НКРЕКП та Мінсоцполітики працюють одразу кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу. Зокрема:

  • одна з них передбачає модифікацію чинної системи субсидій;
  • інша – різні тарифи, залежно від обсягів споживання.

Фінальне ж рішення прийматиме уряд.

І станеться це, за словами Ущаповського, “не раніше ніж через місяць-два – вже після закінчення цього опалювального сезону”.

“Головне – забезпечити відкритість та прозорість процесу перегляду тарифів на електроенергію та врахувати потреби тих споживачів, які постраждали від наслідків війни найбільше. Ми готові платити за електроенергію за справедливою ціною. І зараз дуже важливо, щоб зробити цю ціну справді справедливою” – заявив Костянтин Ущаповський.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]