Березень буде з “сюрпризом”. Свіжий прогноз погоди на перший місяць весни

Погода в Україні в березні 2023 буде з приємними теплими “сюрпризами”, весна прийде рано, але й без періодів похолодань не обійтись.

За прогнозом Укргідрометцентру, середня місячна температура передбачається 2-7 градусів тепла, що на 2 градуси вище за норму.

Місячна кількість опадів очікується 27-44 мм, на Закарпатті, в Карпатах та Кримських горах 49-98 мм, що в межах норми, лише у східних областях дещо менше за норму.

Народний синоптик Станіслав Щедрін прогнозує, що весна в Україні буде дуже ранньою.

Березень розпочнеться з потепління, температура буде в межах +9…+11, на заході країни повітря прогріється до +10…+13. Опадів буде небагато, а сонця побільшає.

Така погодна ситуація, за прогнозом синоптика, триматиметься і другу декаду місяця.

В кінці березня буде ще тепліше, але побільшає хмар. На заході та півдні можуть бути періоди, коли температура сягатиме +14….+18 градусів.

Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології УкрГМІ ДСНС України та НАН України, прогнозує, що після теплої зими до нас прийде так само тепла весна.

Це пов’язано зі зміною клімату, зумовленою людською діяльністю, а також з таким процесом, як Ла-Нінья, що впливає на погоду багатьох регіонів, і України також.

Як наслідок, останній місяць зими теж ймовірно буде на 2-3 градуси теплішим, порівняно з кліматичною нормою.

Тим не менш, заходи арктичного повітря на початку весни високоймовірні.

“Проте, стратосферне потепління, яке зараз почало розвиватись, може посилити меридіональну циркуляцію атмосфери і сприятиме затокам арктичного повітря з півночі, північного заходу та сходу, які зумовлюватимуть нестійку погоду, особливо у першій половині весни” – зазначає Балабух.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]