“Бавовна” в Маріуполі. Наші HIMARS почали працювати на 150 км” – Військовий експерт

Військовий експерт Роман Світан пояснив потужну “бавовну” в окупованому Маріуполі, яка відбувається вже кілька днів поспіль.

Причиною вибухів у місті, вважає він, може бути застосування Силами оборони України нових, більш далекобійних боєприпасів для РСЗВ HIMARS.

“Найближча точка, з якої можна бити по ворожих обʼєктах у Маріуполі з HIMARS, знаходиться за 120 кілометрів від міста, а дальність нових снарядів для РСЗВ – до 150 кілометрів.

Це може бути той же HIMARS, 90 кг бойова частина у GLSDB.

Швидше за все нам їх поставили, я так думаю…

Почали працювати вже наші HIMARS з дальністю на 150 км. Це може бути GLSDB найоптимальніший варіант. Це перші ластівки по тих постачаннях, які обіцяли наші партнери” –  вважає полковник у відставці Роман Світан.

Світан говорить про “крилаті бомби” GLSDB, які здатні вражати цілі на відстані до 150 кілометрів.

Проте офіційно їх в Україні ще немає, США лише 3 лютого оголосили про надання Україні чергового пакета військової допомоги, в який увійшли ці боєприпаси.

Зазначимо, що це власний аналіз та припущення експерта, які він зробив згідно до отриманих даних про дальність ураження і характер вибухів у Маріуполі.

Світан додав, що окупанти перетворили Маріуполь на військово-логістичний хаб.

Це місто важливе для окупантів через наявність у ньому порту, а також аеродрому та великих підприємств, де вони можуть розташувати свої бази.

Через Маріуполь с росії перекидають живу силу, боєприпаси, тож там є багато роботи для далекобійного озброєння.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]