“Анальгін – отрута, Димедрол – дичина” – Ніколи не збивайте температуру цими ліками

Висока температура – явище часте при різного роду інфекціях.

Наскільки швидко, вона буде підніматися залежить від збудника і особливостей організму.

“Немає такого поняття, як бліда лихоманка. Як швидко піднімається температура, перш за все залежить від збудника, іноді від особливостей організму” – написала лікар-кардіолог Світлана Окоро-Бик з Великобританії розповіла на Facebook, якими препаратами не можна збивати температуру.

Якими ліками не можна збивати температуру

Анальгін – отрута, що має ризик впливу на кістковий мозок, який перестає продукувати клітини крові. Від цього вмирають. Анальгін у багатьох країнах заборонений як дітям, так і дорослим.

Димедрол – дичина. Старий препарат, який може викликати зупинку дихання. Теж у світі практично не використовується. На температуру ніяким боком не впливає. У Британії його не використовують.

Но-шпа, а також папаверин разом з нею. Ні в один протокол по зниженню температури не включена. Взагалі в педіатрії слід бути 10 разів обережним з нею. Знаю саме випадки, коли но-шпа приводила до реанімації, коли у дитини різко знижувався тиск після цього препарату.

Декса – це стероїдний гормон, який має свою нішу. Але температура – ні. Плюс – це серйозний імуносупресант. При частому використанні можна наробити купу проблем.

Які препарати збивають температуру

Є два препарати для боротьби з температурою – парацетамол і ібупрофен, сказала Світлана.

“У нас в Англії крім них нічого не використовується більше. Хоч удома, хоч у лікарні. Щоб температура знижувалася, потрібно багато рідини, прохолодне приміщення, дозування препаратів за вагою” – резюмувала медик.

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]