8 січня: що категорично не можна робити на Собор Пресвятої Богородиці, прикмети та іменинники

У суботу, 8 січня, Православна церква вшановує собор Пресвятої Богородиці в Україні. У цей день вшановують Діву Марію, матір Ісуса Христа. Урочисті церемонії та подяки на честь Божої Матері проводяться в усіх храмах. Свята також починаються сьогодні і тривають до хрещення 19 січня, яке вважається одним із найщасливіших і найщасливіших часів року – за давніми українськими віруваннями, у ці дні новонароджений бог подорожує по землі.

Іменини святкують Олександр, Василь, Григорій, Давид, Дмитро, Юхим, Йосип, Костянтин, Леонід, Михайло, Микола, Анфіса, Марія. Що можна і що не можна робити у цей день.

Свято Собор Пресвятої Богородиці

Цей день також вшановує тих, з ким вона мала безпосередні стосунки протягом усього життя – наречений Святий Йосип – наречений Діви Марії, цар Давид – був втіленим предком Ісуса Христа, святого Якова, який супроводжував його під час його втечі до Єгипту. , Діва Марія та її батько.

У народі це свято отримало назву Бабині каші або Бабине свято. Він сприймався як жіночий день, коли господарки влаштовували колядки, відвідували баб-повитух, пригощали один одного кашею, спеціально приготовленою для такого випадку. Особлива увага сьогодні приділяється породіллям та всім сім’ям, які чекають на народження дитини.

Маленьку дитину в цей день піднімали вище голови, щоб вона росла високою, міцною, красивою і здоровою.

Цього дня були раді гостям. Якщо ті заглядали у житло, то їх обов’язково запрошували у житло та пригощали чимось смачним. Вважалося, що це обов’язково принесе господарям будинку достаток.

Цього дня ті, хто хотів дізнатися про свою долю, збиралися на ворожіння. Пророцтва отримані того вечора вважалися правдивими. Так починалися святкові ворожіння, що тривали аж до Водохреща.

Також у цей день заохочувалась гра на музичних інструментах. Віруючі 8 січня зверталися з молитвою до Святого пророка Давида, який славиться як покровитель музикантів. Ще його просили вгамувати гнів, злість, просили його захистити від диких звірів, які могли зустрітися на шляху людини.

Що можна, а що не можна робити у цей день

 • Цього дня категорично заборонялася будь-яка фізична праця. Особливо уважно стежили, щоб заборону не порушували вагітні жінки. Вважалося, що ті, порушивши правило, ризикують народити дитину з якоюсь фізичною вадою. Також не можна було братися до роботи чоловікам вагітних;
 • Кисіль у цей день був під забороною. На Русі його приготування на 8 січня порівнювали зі звісткою про близьку смерть когось із родичів. Також не можна було його пити;
 • “Смертельною” забороною також вважається покупка мотузки цього дня. Вважалося, що її придбання обіцяє швидкий похорон;
 • А ось хорошим знаком вважалося винести з дому всякий мотлох: битий посуд, речі, що зжили себе, старі меблі;
 • Дітей цього дня слід було пестувати, радувати, грати з ними, піднімати вище голови та бажати їм міцного здоров’я та довгих років;
 • Колядников слід щедро нагодувати і подякувати за святкові колядки.

Прикмети 8 січня

 • Якщо у ццей день стояла морозна погода, то й літо мало бути холодним;
 • Ворони, що кружляють над головою, віщували швидку завірюху;
 • Сніжинки липнуть до долонь – скоро нагряне відлига;
 • Червоне небо на заході сонця віщувало люті морози;
 • Сонячна та безвітряна погода обіцяла гарний урожай проса.

Джерело

Поділитися у Facebook:
  [gs-fb-comments]